Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 01.06.2019 03:05:09 

RUČNÍ PLETENÍ A HÁČKOVÁNÍ - NÁVODY

Taška s čepičkou

Letní barevná taška a čapka

Na tašku s vtipnou háčkovanou čapkou můžete použít pestré zbytky.

Velikost: dětská univerzální velikost

 Materiál: 200 g černé, po 50 g žluté, zelené, modré a červené příze Cotton d'Egypte (zn. Phildar, 100% bavlna, návín: 110 m na 50 g), háček č. 3,5.

Čtverec č. 1: Pracujeme v kruhových ř. Začneme na 9 řet. ok žlutou přízí a uzavřeme je pevným okem do kruhové ř. Dále háčkujeme podle popisu, přičemž v každé kruhové ř. začneme 1 pevným okem do obloučku řet. ok a 3 řet. oky na otočení jako náhradou za 1. dl. sl. a končíme 1 pevným okem do posledního řet. oka na otočení. Kruhové ř. háčkujeme postupně žlutou, modrou, červenou, zelenou a černou přízí.

 

Čtverec č. 2: Háčkujeme jako čtverec č. 1, ale uděláme 8 kruhových ř. Proto 6. až 8.ř. smysluplně pokračujeme. Kruhové ř. děláme postupně * žlutou, modrou, červenou, zelenou přízí, od * 1x opakujeme.

Hustota vzoru:
Čtverec č. 1: 10 x 10 cm
Čtverec č. 2: 17 x 17 cm

TAŠKA
Provedení: Uděláme 18 čtverců č. 1 a sháčkujeme je černou přízí do 2 ploch širokých a dlouhých 3 čtverce. Pro dno a strany naháčkujeme černou přízí na 3 okrajích ploch po 6 ř. kr.sl. (= 3cm) od rohu k rohu. Dlouhé okraje obou ploch sháčkujeme z rubu černou přízí, pak obdobně sháčkujeme dno. Okraj tašky obháčkujeme černou přízí 3 kruhovými ř. kr. sl. Pro držadla naháčkujeme vždy mezi 1. a 2. horním čtvercem 8 kr. sl. a uděláme pás 33 cm dlouhý. Konce pásu naháčkujeme na šev mezi 2. a 3. horní čtverec každé plochy. Nad prostředními 27 cm pásy přeložíme napůl a sháčkujeme.

ČAPKA
Provedení:
Uháčkujeme čtverec č. 2 a obháčkujeme ho 1 kruhovou ř. dl. sl. černou přízí. Přitom do každého obloučku řet. ok uděláme 3 dl. sl a do obloučku řet. ok na rozích po 6 dl.sl. Díl obháčkujeme kr. sl. (tzn. 1 kr. sl. na 1 dl. sl.). Přitom uděláme 10 kruhových ř. černou a po 2 kruhových ř. zelenou, červenou, modrou a 1 kruhovou ř. žlutou přízí.

Detaily (pro zvětení klikněte na obrázek)

 


zdroj
 

TOPlist

Používané zkratky:

Pamatujte, že ručně pletené a háčkované výrobky nedáváme do pračky. Pereme je ručně ve vlažné vodě s přidáním jemného pracího prostředku. Namísto máchání a ždímání je rukama promneme a několikrát propláchneme důkladně v čisté vodě. Do poslední dávky vody přidáme i trochu avivážního prostředku. Nevěšíme. Sušíme rozložené na ploše - např. na ručníku.

 

KLUBÍČKOV NÁPADY A INSPIRACE BAREVNÉ PLETENÍ
 JEŠTĚ VÍCE NÁVODŮ ZDARMA: návody na pletení, návody na háčkování